A NICOFLEX kenőcs betegtájékoztatója

By | 2014-07-02

1. MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A NICOFLEX KENŐCS ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?

A Nicoflex kenőcs artritisz, izomfájdalom, rándulás, izom merevség és görcs esetében, valamint ínhüvelygyulladás (megnyugodott szakaszban) és csigolyaízületi bántalom kezelésére, sportolóknak bemelegítésre szolgáló, külsőleges készítmény.

Nicoflex kenőcs

2. TUDNIVALÓK A NICOFLEX KENŐCS ALKALMAZÁSA ELŐTT

Ne alkalmazza a Nicoflex kenőcsöt

  • ha allergiás (túlérzékeny) a hatóanyagokra és a Nicoflex kenőcs egyéb összetevőjére.
  • gyulladásos ízületi folyamatok esetében, nyílt sérülésre, ekcémás, sérült bőrre és más bőrbetegségek esetén.

A Nicoflex kenőcs fokozott elővigyázatossággal alkalmazható

  • A Nicoflex kenőcs alkalmazása után szappannal, meleg vízben történő alapos kézmosás szükséges.
  • Szembe, szájba és egyéb nyálkahártyára ne kerüljön. Véletlen érintkezés esetén a szemet, szájat és/vagy az érintett nyálkahártyákat bő vízzel mossa le. Ha a szem irritáció nem múlik, forduljon orvoshoz vagy gyógyszerészhez.

A kezelés ideje alatt alkalmazott egyéb gyógyszerek Nem vizsgálták, hogy a Nicoflex kenőcs hatással van-e más gyógyszerekre, ill. más gyógyszerek befolyásolják-e a hatását. Ha Ön más bőrgyógyászati készítményt is használ, ne alkalmazza egyidejüleg a Nicoflex kenőcsöt ugyanazon a bőrfelületen. Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket is. Terhesség és szoptatás Mielőtt bármilyen gyógyszert elkezdene szedni, beszélje meg kezelőorvosával vagy gyógyszerészével. Terhesség és szoptatás ideje alatt nem javasolt a készítmény használata. A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességekre A Nicoflex kenőcs nem befolyásolja a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességeket.

3. HOGYAN KELL ALKALMAZNI A NICOFLEX KENŐCSÖT?

A Nicoflex kenőcsöt mindig az orvos által elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét. A Nicoflex kenőcs kizárólag külsőleg (a bőrön) alkalmazható! Az alkalmazás módja A kenőcsöt a kezelni kívánt ép, tiszta, szárazra törölt bőrfelületre vékony rétegben kell felvinni. Izom- és ízületi megbetegedés esetén, ha az orvos másként nem rendelkezik, 3 napon át egyszer, majd utána naponta kétszer, reggel és este kell elvégezni a kezelést. Sportolók bemelegítésére gyúráskor, 4-5 cm kenőcs csíkot kell a bőrbe dörzsölni. A kenőcsöt nem szabad az egész bőrfelületre alkalmazni. Ha az előírtnál több Nicoflex kenőcsöt alkalmazott Ha véletlenül az előírtnál több Nicoflex kenőcsöt alkalmazott, abban az esetben sem valószínű, hogy káros hatás (mérgezés) jelentkezne. Alkalmazza tovább a készítményt előírás szerint. Ha elfelejtette alkalmazni a Nicoflex kenőcsöt Ne alkalmazzon kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására. Ha bármilyen további kérdése van a készítmény alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét. Figyelem! A bedörzsölés után a bőr kipirulása, átmelegedése és ezzel egyidejűleg enyhe csípő érzés jelentkezik, mely kb. egy óra elteltével fokozatosan megszűnik. A kenőcs szembe vagy nyálkahártyára jutva égető érzést kelt, ezért a Nicoflex alkalmazása után alaposan mossa meg kezét meleg vízben, szappannal.

4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

Mint minden gyógyszer, így a Nicoflex kenőcs is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek. A kezeléssel összefüggésben kizárólag a bőrt érintő mellékhatások fordulhatnak elő. A tünetek az esetek többségében enyhék, vagy középsúlyosak és a Nicoflex kenőcs alkalmazása után kb. 1 óra elteltével fokozatosan megszűntek. A mellékhatások felsorolása az alábbi gyakorisági beosztást követi: Nagyon gyakori (e1/10): 10 kezelt betegből legalább 1 esetben előfordulhat. Gyakori (e1/100 – <1/10): 100 kezelt betegből 1-10-nél fordulhat elő. Ritka (e1/10000 – <1/1000): 10 000 kezelt betegből 1-1000-nél fordulhat elő. Nagyon gyakori: Bőrpír és meleg érzet a kezelt területen Gyakori: Enyhe égő, szúró érzés a kezelt területen Ritka: Duzzanat a kezelés helyén Lokális bőrgyulladás Kontakt ekcéma vagy kontakt allergia Ha bármely mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét.

5. HOGYAN KELL A NICOFLEX KENŐCSÖT TÁROLNI?

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó! A dobozon és a tubuson feltüntetett lejárati idő után ne alkalmazza a Nicoflex kenőcsöt. A lejárati idő a megadott hónap utolsó napjára vonatkozik. Legfeljebb 25 °C-on tárolandó. A gyógyszereket nem szabad a szennyvízzel vagy a háztartási hulladékkal együtt megsemmisíteni. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy szükségtelenné vált gyógyszereit miként semmisítse meg. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.

6. TOVÁBBI INFORMÁCIÓK

Mit tartalmaz a Nicoflex kenőcs

  • A készítmény hatóanyaga 0,15 mg kapszaicin, 20,0 mg etil-nikotinát, 90,0 mg hidroxietil-szalicilát grammonként.
  • Egyéb összetevők:propil-parahidroxibenzoát, metil-parahidroxibenzoát, levendulaolaj, etanol 96%, nátrium-lauril-szulfát, folyékony paraffin, cetil-sztearil-alkohol, fehér vazelin, tisztított víz.

Milyen a Nicoflex kenőcs külleme és mit tartalmaz a csomagolás Fehér, homogén, lágy kenőcs 50 g kenőcs PE kupakkal lezárt, alumínium tubusba töltve. 1 tubus dobozban.

Oszd meg!
Category: Ismeretterjesztés Címkék: ,

About Adri

Thomas (Kennedy Beteg) felesége vagyok, 2014-ben találkoztam a Kennedy betegséggel. Ekkor mindketten 33 évesek voltunk. A szokásos kéz remegés mellett Tomi különböző problémákkal kereste meg a háziorvosát. Az egyik a váladékos köhögés volt, a másik az arcrángás. A kapott beutalók a következő helyekre szóltak: fül-orr-gégészet, neurológia, és vérvétel. A vérvétel negatív lett, a gégészeten is minden rendben volt. A biztonság kedvéért azonban sima allergia, azt követően pedig étel allergia vizsgálat következett. Minden negatív volt. A neurológia által kért laborvizsgálat és az MR vizsgálat eredményei szintén rendben voltak. Időközben Tomi bátyja; Attila értesítette Tomit, hogy a családban többen is a Kennedy szindróma nevű, genetikai betegségben “szenvednek”, ezért érdemes lenne neki is megvizsgáltatni magát. 2014. március 24-én, egy e-mailben megbeszélt időpontra megérkeztünk a Tömő utca 25. szám alatti intézménybe, a Ritka Betegségek Ambulanciájára (Genomikai Medicina és Ritka Betegségek Intézete). Dr. Balicza Péter az előzmények ismeretében és egy másfél órás vizsgálatot követően génvizsgálatot rendelt el. 2014. július 7-én kaptuk meg az eredményt, sajnos pozitív volt...

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .